Prohlídky a zážitky

Prohlídky

Každý den v sezóně i mimo sezónu o víkendu i svátcích se konají pravidelné prohlídky konventu kláštera s přilehlým kostelem Narození Panny Marie, který po požáru na počátku 18. století přestavěl významný český architekt Jan Blažej Santini. Celá prohlídka je bezbariérová a mohou ji absolvovat i návštěvníci s omezenou mobilitou, nebo na invalidním vozíku. Nezapomeňte navštívit naše návštěvnické centrum.

PROHLÍDKA KLÁŠTERA A KOSTELA

Navštivte klášterní prohlídkový okruh, který Vás ohromí svými zachovalými prostory a nemalou historií!

Průvodce Vás seznámí s historií kláštera a dochovaných sbírek. Během prohlídky nahlédnete i do prostorů sálů jako je malovaný refektář, kapitulní síň, sakristie a mnoho dalších... V závěru prohlídky budete jistě ohromeni kostelem Narození Panny Marie, který projektoval významný český barokní architekt Jan Blažej Santini-Aichel.

Prohlídka kláštera je bezbariérová.
Prohlídky po předchozím objednání.
Prohlídka se koná od 5 osob.

V časech duchovních či kulturních akcí, může být okruh kláštera uzavřen. Doporučujeme proto předem ověřit možnost prohlídky kláštera.


PROHLÍDKA PIVOVARU S DEGUSTACÍ

Tajné receptury originálního rukodělného piva Vám sice nesdělíme, ale provedeme Vás jeho výrobním procesem, který zakončíte v degustační místnosti, kde ochutnáte několik našich skvělých pivních specialit, které si po prohlídce můžete zakoupit.

Prohlídky po předchozím objednání.
Prohlídka se koná od 5 osob.


VENKOVNÍ PROHLÍDKY

I okolí kláštera má co nabídnout!

Na vaši návštěvu se těší nejen Žižkův dub, který uchvátí svým stářím, Zahradní dům, který překvapí svým využitím a Trčkův hrad, který překvapí svou historií. Po prohlídce budete vědět o každém zajímavém místě i jeho historii.

Prohlídky po předchozím objednání.
Prohlídka se koná od 5 osob.

DUŠE Z PERIFERIE – Psychiatrie v letech 1956‑1992

Expozice, která Vás nenechá bez emocí. To je další novinka roku 2022!

Expozice se nachází v přízemí Trčkova hradu želivského kláštera, který v minulosti mimo jiné sloužil havlíčkobrodské psychiatrické léčebně. Průvodce návštěvníky seznámí nejen s historií psychiatrické léčebny, ale i se zajímavostmi z průběhu léčby pacientů. Expozice obsahuje dobové fotografie pacientů, a také poskytuje návštěvu někdejší „samotky“ i některých původních prostor léčebny.

Prohlídka pokračuje návštěvou Trčkova hradu, kde nahlédnete do prostor kazetového sálu na jehož stopě je vyobrazeno deset českých Madon, včetně želivské Madony s dítětem. Sálu dominuje freska od B. Dvořáka vyobrazující Narození Páně, jenž vychází z předlohy Mikoláše Alše.

Prohlídky po předchozím objednání.
Prohlídka se koná od 5 osob.


EXPOZICE ČESKOSLOVENSKÝCH MOTOCYKLŮ A HISTORIE VČELAŘSTVÍ

Milovníci veteránů budou jistě potěšeni, neboť zhlédnou známé značky jako Jawa, Ogar či Stadion, které se svého času vyváželi do více než 190 států celého světa. Prohlídka pokračuje edukativní expozicí o historii včelaření a nabízí např. jeden z ručně vyřezávaných klátů se štítem svatého Ambrože, patrona včelařů.
Prohlídka pokračuje návštěvou Trčkova hradu, kde nahlédnete do prostor kazetového sálu, na jehož stropě je vyobrazeno deset českých Madon, včetně želivské Madony s dítětem. Sálu dominuje freska od B. Dvořáka vyobrazující Narození Páně, jenž vychází z předlohy Mikoláše Alše.

Prohlídky po předchozím objednání.
Prohlídka se koná od 5 osob.


PUTOVÁNÍ SE SANTINIM

Horkou novinkou letošního roku je interaktivní edukační prohlídka pro nejmenší. Během prohlídky se malí i velcí návštěvníci dozví mnoho důležitého o Santiniho stavitelství. Pomocí interaktivní úkolů a sbírání mincí možná pomohou mistrovi dokončit jeho dílo.

Nutná rezervace prohlídky. Prohlídky se konají celoročně, pro aktuální informace sledujte naše stránky a akce.


HRANÁ PROHLÍDKA – SANTINIHO ZÁZRAK

To, co zapomenuto bylo ožívá, aby připomnělo hodnoty důležité, jenž stavbu chrámu provázeli. Emoce, napětí, tajemství i nenávist.

Náš příběh začíná rokem 1714, kdy Santini přichází do rozvalin zdejšího chrámu. V jeho okolí však nejsou jen jeho přátelé…

Zábavné i dramatické, tak lze vystihnout letošní hrané prohlídky. Prohlídka je vhodná pro všechny věkové kategorie, neboť hlavní myšlenkou prohlídek je přiblížit historii tak, aby se každý bavil.

Chystá se nový příběh!
Nutná rezervace prohlídky. Prohlídky se konají celoročně, pro aktuální informace sledujte naše stránky a akce.


NOČNÍ PROHLÍDKY PŘI SVÍČKÁCH

Pro milovníky večerních prohlídek jsme připravili možnost navštívit náš klášter při svitu svíček. Můžete tak učinit při jedinečných prohlídkách.

Cena: 250 Kč / 190 Kč
Nutná rezervace prohlídky. Prohlídky se konají celoročně, pro aktuální informace sledujte naše stránky a akce.


CENÍK

PROHLÍDKOVÉ OKRUHY PLNÉ VSTUPNÉ SNÍŽENÉ VSTUPNÉ DĚTI DO 12 LET DĚTI DO 6 LET
Klášter a kostel 190 Kč 140 Kč 110 Kč zdarma
Exkurze do pivovaru 190 Kč 140 Kč 90 Kč zdarma
Psychiatrie v letech 1956‑1992 150 Kč 110 Kč 90 Kč zdarma
Expozice motocyklů a historie včelařství 150 Kč 110 Kč 90 Kč zdarma
Venkovní prohlídka 130 Kč 80 Kč 80 Kč zdarma

OTEVÍRACÍ DOBA NÁVŠTĚVNICKÉHO CENTRA

LEDEN - BŘEZEN
pondělí zavřeno
úterý - neděle 11:00 - 16:00
DUBEN
pondělí zavřeno
úterý - neděle 10:00 - 16:00
KVĚTEN - SRPEN
pondělí - neděle 9:30 - 17:30
ZÁŘÍ - ŘÍJEN
pondělí zavřeno
úterý - neděle 10:00 - 17:00
LISTOPAD - PROSINEC
pondělí zavřeno
úterý - neděle 11:00 - 16:00

Ing. Jiří Škoda

Tvorba webových stránek, vývoj aplikací i komplexních softwarových systémů

IČO: 07217978

Email: jiri.skoda@media-sol.com

Mobil: +420 728 452 969